2w1, czyli jeden sprzęt z kilkoma funkcjami

Każdemu zależy na funkcjonalności. Idealnie, jeśli łączy się ona z oszczędnością miejsca i mniejszym wydatkiem. Czy jednak zawsze takie rozwiązanie jest dobre?

Wiertarko wkrętarka udarowa – czy do dobry pomysł?

Zdecydowanie tak, pod warunkiem, że narzędzie nie będzie wykorzystywane w celach – nazwijmy to – profesjonalnych. Powód jest jeden – tego typu wiertarka, połączona dodatkowo z wkrętarką, nigdy nie będzie działała tak, jak tradycyjna wiertarka udarowa. Wiele mówi się o tym, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, i w tym przypadku jest w tym sporo prawdy – udar w takim sprzęcie jest raczej umowny, nie poradzi sobie na twardych powierzchniach takich jak beton, jedynie funkcja wkrętarki będzie działała bez zarzutu. Wkrętarko wiertarka udarowa będzie jednak nieco cięższa, więc wygoda użytkowania podlega dyskusji. Zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w osobne sprzęty.

Żyrafa fastool, czyli szlifierka z odkurzaczem

Kurz po szlifowaniu spędza sen z powiek każdemu, kto stoi w obliczu remontu. To wyjątkowo nieprzyjemna wizja. Ale żyrafa fastool to remedium na wszelkie kłopoty, spore ograniczenie czasu i przede wszystkim wygoda. Przegubowy uchwyt umożliwia prace na wysokich ścianach czy suficie, co znacznie zwiększa komfort pracy – już nie trzeba w nią wkładać tyle wysiłku. Pozostaje też porządek, dzięki podłączonemu odkurzaczowi. Dzięki temu szlifowanie odbywa się płynnie i bez problemu, bo zaoszczędzają się czas na sprzątaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *