Czy warto kupować drogie elektronarzędzia?

Rynek narzędzi stale się powiększa. Przybywa sprzętów do zadań specjalnych, które ułatwią i usprawnią każdy remont. Są bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem parametrów, jak i cen. Specyfikacja jest najważniejsze i to oczywiste, że wybiera się takie narzędzia, których możliwości będą dopasowane do rodzaju pracy i oczekiwań, jednak co zrobić, jeśli do parametry są zbliżone, a do wyboru jest tani sprzęt nieznanej marki i drogi wiodącego producenta?

Tania wkrętarka – podwójny zakup

Bardzo często można usłyszeć słowa: „Nie stać mnie, by kupować tanio i byle co”. Brzmi to nieco dziwnie, niemal paradoksalnie, bo przecież skoro ktoś nie ma możliwości finansowych, to nie kupuje drogo. Chodzi jednak o coś innego – pozorną oszczędność, która w efekcie zmienia się w sporą nadpłatę. Bardzo często bowiem kupując coś tylko ze względu na niższą cenę, kupuje się sprzęt słabszej jakości, który popracuje przez jakiś czas i po prostu dokona żywota i będzie trzeba kupić nowy.

Droższe narzędzia to lepsze podzespoły, większa uniwersalność doboru dodatkowych sprzętów, większe wsparcie serwisu i dłuższa gwarancja niezawodnej pracy. Słowem – raz wydane większe pieniądze to inwestycja nie tylko w sprzęt, ale i w bezproblemowy – niejeden! – remont. Dlatego lepiej wybrać np. wkrętarki festool niż znacznie tańsze, których akumulatory nie będą tak wytrzymałe.

Zagłębiarka na raz

Inaczej sprawa wygląda, jeśli dany sprzęt potrzebuje się jednorazowo. Tak może się zdarzyć, np. w przypadku, kiedy chce się wyciąć otwór na zlew w kuchni. Nie jest to coś, co robi się podczas każdego remontu, dlatego nie warto inwestować dużej kwoty, i szukając zagłębiarki na ten jeden raz, można skusić się na nawet najtańszy sprzęt. Oczywiście, zagłębiarka festool również sprawdzi się idealnie, ale nie ma co ukrywać, że będzie to zbędny wydatek, jeśli nie planuje się dalszych robót z jej użyciem. Słowem – nie warto bowiem przepłacać za coś, czego nie będzie się używało zbyt często.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *