Dlaczego nie warto kupować niektórych narzędzi?

Mężczyźni, który lubią sami remontować, budować, zmieniać i tworzyć, chętnie gromadzą coraz to inne narzędzia z myślą, że na pewno się przydadzą. Okazuje się jednak, że niektóre z nich niekoniecznie są potrzebne lub też wykorzysta się je na tyle rzadko, że nie warto inwestować. Może się też okazać, że zakupiony sprzęt jest niewystarczający. Nad czym warto pomyśle?

Zagłębiarka – dobra, ale czy konieczna?

Okazuje się, że nieszczególnie. Zagłębiarka umożliwia wycinanie otworów w drewnie na określoną głębokość, z dowolnego miejsca – nie trzeba zaczynać od brzegów. Idealnie sprawdzi się więc do robienia otworów np. w kuchennym blacie czy grubych deskach, co raczej nie oznacza – poza specjalistycznymi pracami – częstego wykorzystania. Podobnie będzie, jeśli chodzi o żyrafę fastool – jeśli tylko nie przeprowadza się remontu co roku – szlifierka na wysięgniku nie jest niezbędna. Znacznie bardziej może się przydać wyrzynarka akumulatorowa – dzięki niej można ciąć drewno, miękki metal oraz inne tworzywa, zarówno po linii prostej, jak i wycinając wzory. Można dzięki niej np. samemu dorabiać półki, bez konieczności korzystania z płatnych usług cięcia na wymiar.

Wiertarka z dodatkami – czy warto?

Kupując wiertarko wkrętarkę udarową, warto się zastanowić nad jej zastosowaniem. Do ciężkich prac i twardych materiałów udar w tego typu urządzeniu będzie zbyt słaby. Warto więc rozważyć zakup tych sprzętów osobno, by każdy miał odpowiednio mocne parametry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *