Dlaczego warto posiadać elektronarzędzia?

W świadomości niemal każdego rysuje się obraz typowego fachowca od remontów – robocze spodnie, ciężkie buty, maseczka ochronna zwisająca na szyi, nieco przybrudzona cementem koszulka i przypięty pas roboczy. A w nim mnóstwo śrubokrętów, suwmiarek, mała poziomica, nóż do tapet, paczki ze śrubkami i mnóstwo innych niezbędników. Obecnie jednak taki obrazek dopełnia coś jeszcze – walizka z… nie dodatkowym, a zastępującym inne sprzęty elektronarzędziem! Na przykład z wkrętarką festool, która wypiera tradycyjne narzędzie ze względu na łatwość użycia, oszczędność czasu i siły oraz – po prostu – większe możliwości. A to nie wszystko, co można mieć!

Wiertarka – konieczność w każdym domu

Dla amatorów remontów idealnym rozwiązaniem będzie wiertarko wkrętarka udarowa, która w jednym narzędziu daje aż dwie możliwości – wiercenia i wkręcania, czyli – można powiedzieć – podstawowych rzeczy, które umożliwiają zarówno drobne prace, jak skręcanie mebli czy przywieszanie obrazków, jak i nieco cięższe, jak wiercenie otworów na kable. Oczywiście, narzędzie te można wybrać także w osobnej wersji, co będzie uzasadnione wtedy, kiedy od sprzętu wymaga się nieco większej mocy. Udar w tego typu elektronarzędziu nie będzie posiadał takiej mocy, jak w klasycznym urządzeniu, jednak z pewnością przyda się podczas podstawowych remontów w domu.

Rzadko, ale jednak – potrzebna wyrzynarka

Choć nie jest to pierwszy sprzęt, o jakim się pomyśli w kategorii niezbędnego, to jednak… takie właśnie jest! Wyrzynarka festool to jedno z najbardziej praktycznych urządzeń. Dzięki niej można ciąć zarówno drewno, jak i również miękkie metal czy tworzywa, co przyda się, kiedy niekoniecznie chce się korzystać z dodatkowo płatnych usług cięcia w sklepach budowlanych. Można nią ciąć zarówno po prostej linii, jak i tworzyć przecięcia o nieregularnym kształcie, co jest dodatkowym atutem dla tych, którzy lubią nieco „pobawić się” z obrabianym materiałem i pokazać swoją artystyczną stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *