Narzędzia do zadań specjalnych

Wszyscy wiedzą, czym coś przykręcić czy wywiercić dziurę w ścianie. To niemalże symboliczne prace, które każdy mężczyzna – a nieraz i kobieta – choć raz w życiu wykonał. Wiadomo więc, jaki sprzęt jest wymagany. A co z innymi działaniami, które także są niezbędne, jak cięcia czy otwory np. w deskach czy blacie kuchennym…?

Wyrzynarka, czyli wycinanie i przycinanie różnych tworzyw

Aby przeciąć drewno lub tworzywa sztuczne, a także miękkie metale, niezbędna jest wyrzynarka akumulatorowa (lub zasilana tradycyjnie – kwestia wygody i zakresu prac). Umożliwia ona przecinanie zarówno po linii prostej, jak i wycinanie wzorów. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze – nie korzysta się już z usług cięcia na wymiar, oferowanych w sklepach budowlanych, pozwala także na samodzielne tworzenie mebli i puszczenie wodzy fantazji, np. wycinając finezyjne wzory, przy większej wprawie. Nie ma ograniczeń co do wielkości – ciąć można zarówno duże płyty, jak i mniejsze, na półki. Wyrzynarka umożliwia także tworzenie samodzielnie dekoracji z drewna czy metalu, co jest ciekawym sposobem na ozdobienie domu.

Idealna dziura dzięki zagłębiarce

Odwieczny problem – jak wyciąć równą dziurę w desce? Właśnie do takich zdań przydaje się zagłębiarka, dzięki której wytnie się dany fragment z tworzywa, bez przecinania jego brzegów. To bardzo przydatne narzędzie do bezproblemowego robienia otworów w kuchennym blacie lub w innych, grubszych powierzchniach, np. deskach elewacyjnych czy stole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *