Niezbędnik majsterkowicza

W zasadzie nie tylko. W żadnym bowiem domu nie powinno zabraknąć podstawowych narzędzi, dzięki którym wykona się drobne remonty czy naprawy, bez konieczności wzywania specjalistycznych ekip. Niezależnie od tego, czy jest się entuzjastom remontowania czy też unika się tego jak ognia, niektóre z narzędzi naprawdę mogą się przydać. Trudno bowiem sobie wyobrazić, że nie można na własną rękę powiesić obrazka czy dokręcić uchwytu w meblach!

Zagłębiarka i wiertarka – musisz to mieć!

Zdecydowanie na pierwszym miejscu jest wkrętarko wiertarka udarowa. Doskonale sprawdzi się podczas klasycznych, niewielkich remontów, podczas których nie są wymagane narzędzia o największej mocy. Udar nie będzie tak mocny jak w przypadku osobnej wiertarki, ale wystarczający, by bez problemu przeprowadzić remont z wierceniem w ścianach. Wkrętarka natomiast zastąpi każdy śrubokręt i znacznie przyspieszy czas pracy. Kolejnymi bardzo przydatnymi narzędziami są wyrzynarki akumulatorowe, dzięki którym można ciąć różnego rodzaju materiały i tworzywa, takie jak drewno czy metal. Można ciąć zarówno na prosto, jak i tworząc wzory, co z pewnością przyda się w domowym rzemiośle i pozwali ograniczyć koszty (i czas!) związane z usługami cięcia w sklepach budowlanych. Ponadto urządzenia na akumulator są wygodne w użyciu, ponieważ nie posiadają ograniczającego ruchu i zasięgu kabla. Do precyzyjnych prac może się przydać zagłębiarka, która umożliwia cięcie materiału bez konieczności zaczyna od jego brzegu. To bardzo przydatne np. przy wycinaniu otworu w blacie na zlewozmywak!

Najlepsza wiertarka – własna!

Warto zachować ostrożność podczas pożyczania tego typu sprzętów zarówno komuś, jak i od kogoś. Każdy fachowiec ma inną silę nacisku i sposób pracy, co w przypadku narzędzi wiąże się z większym naciskiem lub np. wykorzystywaniem ich do granic możliwości. Eksploatacja elektronarzędzi – jak zresztą każdego sprzętu – naraża je na zniszczenia czy osłabienie mocy, co wiąże się z jakością pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *