Potrzebne, praktyczne i wygodne, czyli narzędzia, które zawsze warto mieć

Niektóre narzędzia są bardziej, inne – mniej potrzebne. Wszystko zależy od tego, jak często się ich używa i jaki zakres prac wykonuje. Jakie z nich z pewnością co najmniej raz przydadzą się w każdym domu?

Wkrętarko wiertarka udarowa…

… do małych remontów i zmian w aranżacji. Jest jednym z tych narzędzi, które każdy powinien mieć w domu. Wkręcanie śrub jest bowiem jednym z najczęstszych działań – czy to przy skręcaniu mebli czy też wieszaniu obrazków na ścianie, wkrętarka jest niezastąpiona. Pozwala zaoszczędzać mnóstwo czasu i energii, jest też wygodna w użyciu, dlatego z powodzeniem radzą sobie z nią zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Z kolei funkcja wiertarki przyda się przy nieco większych remontach – kiedy trzeba nawiercić dziurę w ścianie na kabel czy też przykręcić do ściany coś cięższego. Moc udaru będzie wystarczająca do podstawowych remontów i niezbyt twardych materiałów. Dobrze zwracać uwagę na sposób zasilania sprzętów – akumulatorowe są wygodniejsze, jednak nie tak wytrzymałe, jak tradycyjne.

Żyrafa fastool idealna do zadań specjalnych

Gładzie, malowanie, szlifowanie ścian i sufitów… to już grubsza sprawa. Tutaj idealnie sprawdzi się żyrafa fastool, z wysięgnikiem, który pomoże podczas prac pod sufitem czy na ścianach, kiedy nawet drabina nie jest wystarczająca do szlifowania wysokich powierzchni. Ogranicza także niewygodne wyciąganie rąk, co znacznie ułatwia pracę i zdecydowanie ją przyspiesza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *